Kimdir?

Mahir Fatih ÜNAL

Mahir Fatih Ünal, Kütahya‘da ilk ve ortaöğrenimini tamamlamaya uğraştığı yıllarda, 80’lerde doğan ve 90’larda büyüyen birçok insan gibi “Atari 2600“‘ler ve “486 DX” işlemcili PC’lerle bilgisayar dünyası ile tanışmıştır. 90’ların sonunda ise oyun oynamaktan sıkıldığı bir anda kendini yazılım ve web dünyasının içinde bulmuştur.

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat ve yine aynı üniversitenin İşletme Fakültesi, İşletme Bölümleri’nde tamamlamış olup yüksek lisans eğitimini “Mühendislik Yönetimi” isimli program üzerine yapmıştır.

Ülkemizdeki birçok dergide script ve yazılımları dağıtılan yazarın, bunun yanı sıra yine aynı dergilerde makaleleri de yayınlanmıştır. Sektörde; çeşitli ajanslarda, yazılım evlerinde, siber güvenlik şirketlerinde, ERPCRM şirketlerinde, hosting ve telekom sektörü gibi çok geniş bir yelpazedeki muhtelif alanlarda Web Programcısı, Yazılım Geliştirme Uzmanı ve Yazılım Geliştirme Ekip Lideri ve benzeri unvanlarla görev almıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Mahir Fatih ÜNAL, aynı zamanda çok sevdiği bir dostu ile sahip oldukları yazılım firmasıyla uğraşmaktadır.

Mahir Fatih ÜNAL’a iletişim formu aracılığıyla veya irtibat{a}mahirfatih.com e-postası üzerinden ulaşabilirsiniz.